Ekonomide istihdama 'ŞOK' etkisi

Ekonomide istihdama 'ŞOK' etkisi

İSTANBUL (İGFA) - ŞOK Marketler Tic. A.Ş. 2020 yılı finansal sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıkladı. Pandemiyle gelen kısıtlamalara rağmen finansal hedeflerine ulaşmayı başaran ŞOK Marketler, “Tarladan Sofraya Doğru Tarım” projesiyle de müşterilerine kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri kesintisiz sunmaya devam etti.

ŞOK Marketler, 2020 yılında net satış gelirlerini 21,4 milyar TL’ye yükseltmenin yanı sıra, yaklaşık 6 bin kişiye de yeni istihdam olanağı sağladı. Türkiye genelinde toplam 35 bini aşkın çalışanıyla hizmet veren ŞOK Marketler, özellikle “Tarladan Sofraya Doğru Tarım” projesi ve Tarım Kredi Kooperatifleriyle yaptığı iş birliği sayesinde pek çok ürünü müşterilerine aracısız, doğrudan ulaştırmaya devam ediyor.

KAP bildirisinin ardından 2020 yılını değerlendiren ŞOK Marketler CEO’su Uğur Demirel, “Yeni yatırımların da katkısıyla finansal anlamda başarılı bir yılı geride bırakarak ciromuzu 21,4 milyar TL’ye yükselttik. Beraberinde, pandemi koşullarına rağmen 6 bin kişiye yeni iş imkânı sağlayarak hem Türkiye ekonomisine hem de istihdama önemli katkıda bulunduk. 2020’de büyüme stratejimizin en önemli ayaklarından biri de dijitalleşme yatırımlarımız oldu.  ‘Tarladan Sofraya Doğru Tarım’ projemizle yerli üretimi ve Türkiye’nin dört bir yanındaki yüzlerce çiftçiyi destekliyoruz” dedi. 

Ekonomi 14.03.2021 17:19:00 0Nisan ayı nakdi ücret desteği ödemeleri 10 Mayıs'ta yapılacak

Ekonomide istihdama 'ŞOK' etkisi