Neden Palandöken Devlet Hastanesi niye yıkılıyor

"Palandöken devlet hastanesi demişken geçmişe bir değinmek isterim. "

Peki bu hastane yıkılma tehli kesiyle karşı karşı yaysa peki neden ozaman başarılara geçmişte imza attı işte geçmişte kamu hastaneler birliği kurumu başkanı Fazlı Erdoğan bakın şu açıklamalarda bulundu; Evde Sağlık Hizmetleri ekibinin çalışmalarını anlatan sunumun ardından konuşan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan,

 

“Palandöken Devlet Hastanesi bugün 250’ye yakın hastaya evde bakım hizmeti sunuyor. Bunun dışındaki diğer hastanelerimizle bin kişiye yakın hastaya hizmet ediyoruz. Belki evde sağlık bakımı hizmeti başlangıçta çok hayaldi, ama çok şükür ki geldiğimiz noktada 250 hastaya bakıyor olmamamız müthiş bir başarıdır. Biz hastalarımıza evde hizmet sunarak evdeki yükü hafifletme çabası içerisindeyiz. Çok iyi noktada olduğumuz söylenemez ama dünden daha iyiyiz. Bu sebeple aranızda bulunuyor olmaktan ve arkadaşlarımızın varlığından gurur duyuyorum. Takdir edersiniz ki hiç kolay bir iş değil. İnşallah Cenabı Allah, bu emeklerinizin karşılığını öbür dünyada nasip eder.” dedi.

Peki şimdide bu güne dönelim Erzurum il sağlık müdürü D.R Gürsel Bedir’in açıklamasına bakalım; Palandöken Hastane binasının depreme dayanıksız çıktığını belirterek, hastanenin en kısa sürede Şehir Hastanesine taşınması gerektiğini söyledi.

Bu bina madem depreme dayanıksız dı o zaman niye sesiniz çıkmadı ?
Erzurum'a hep torpilli şehir diyoruz ama bu şehrin bir de şansızlığı var.
Çünkü kendi insanları bu şehre bahşedilmiş bu nimetin farkında değiller. 
Merkez de hastane kalmayacak halen daha sessizliğe bürünmüşler.
Bana kalırsa Palandöken Hastanesi de bir lütuf..
Ama gelin görün ki taşınacağa benziyor.
Nenehatun Doğum Hastanesini taşıdınız yetmedi mi ?

Eski sağlık bakanı Recep Akdağ nerde? Neden sesi çıkmıyor Erzurum’un siyasetine yön veren bu zat neden bu konuya vakıf olmuyor madem hedefiniz insan, insan odaklısınız böylemi odak olup iş yapıyorsunuz ya Allah aşkına ne işe yararsınız acaba çok merak ediyorum siz sahip çıkmazsanız, biz sahip çıkmazsak ne olur bu kadim şehrimizin hali yapmayın allah aşkına siz bu şehri modernize etmek yerine bu şehre sahip çıkmak yerine bu şehre sağlık hizmeti veren Palandöken Devlet Hastanesi yıkılmasına niye siyasiler, bürokratlar, şehrin müdavinleri, nerde? hani sözde aydınlar nerede?

Yazık yazık çok yazık olan bu millete bu milletin parasıyla yapılan bu devletin malına oluyor yıkmak yerine çehresini d yaptırsanız özel hastaneler getirseniz daha iyi olmaz mı. Biz ne yapsak ne etsek siz yine bildiğinizi okuyacaksınız vesselam.


 

 

Kaynak: Haber Merkezi

Editör: Hakan DİKMEN Erzurum

SAĞLIK 8.05.2021 12:50:25 0Hafızası güçlendiren 9 beslenme önerisi

Tok tutan besinlerle oruç tutmayı kolaylaştırabilirsiniz

Sakine Soydan: Sorunlu bir cildin önüne geçmek sizin elinizde

Neden Palandöken Devlet Hastanesi niye yıkılıyor

Koronavirüs salgınında vaka sayısı 61 bin 967’ye ulaştı

İşte normalleşmenin yol haritası

Koronavirüs aşısıyla ilgili süper adım!